alt

Proje Taşımacılığı

LSC 1980 li yıllardan beri önemli altyapı ve üstyapı projelerine imza atmış ve proje taşımalarını bir gelenek haline getirmiştir. Son dönemde özellikle metro vagon ve ekipmanları, baraj şantiyeleri konularında önemli ve uzun soluklu projeleri başarıyla tamamlamıştır. Aşağıda LSC tarafından tamamlanan ya da sürdürülen projelere ait fotoğrafları bulabilirsiniz.


Kadıköy - Kartal Metro Projesi

LSC LEVANT bir kez daha Türkiye’nin en prestijli projelerinden birinde yer alarak, İstanbul Anadolu yakasında bir ilk olan Kadıköy – Kartal metro hattının 144 adet vagonunu Ocak 2011 – Ağustos 2012 tarihleri arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne teslim etmiştir. Metro vagonları Haydarpaşa Limanı’nda rayların üzerine tahliye edildikten sonra rampa üzerinden lowbed araçlara yüklenmiş ve buradan Kartal ve Maltepe şantiyelerine ray üzerinde teslim edilmiştir.


Ceyhan Baraj Projesi

470 parça ve yaklaşık 1.400 ton baraj ekipmanları ilk etapta yurt içi tedarikçilerden şantiyeye daha sonra Mersin Limanı’nda tahliyesi ve gümrüklemesi LSC tarafından yapıldıktan sonra Mersin’den Ceyhan baraj şantiyesine taşınmıştır.


İkitelli Olimpiyat Stadı - Esenler Metro Hattı

Haziran 2009 – Şubat 2010. 20 dizilik toplam 80 metro vagonu Ambarlı Limanı’nda tahliyesinden sonra Olimpiyat Stadı metro inşaat şantiyesinde ray üzerinde teslimi.


Atatürk Hava Limanı Dış Hatlar Terminali Yolcu Bindirme Körükleri

Toplam 25 körük ve bunların ekipmanlarının Ambarlı Limanı’nda tahliyesi ve AHL’ye nakliyesi.


Gemlik – Nynashhamn, İsveç Kapı Teslim Tank Taşıması

7 adet basınçlı tank ve ekipmanlarının Gemlik’te müşteri adresinden alınıp tarafımızca kiralanan gemiyle Antwerp’e yüklenmesi ve Antwerp Limanı’ndan transit olarak İsveç Nynashamn’de rafineriye adresinde teslimatı.


İzmir İzban Metro Projesi

Mart 2010 – Devam ediyor. İzmir Metro sisteminde kullanılacak 99 adet vagonun Haydarpaşa ve İzmir Limanları’nda direkt ray üzerine tahliye edildikten sonra ray üzerinde İzmir’deki depolarına TCDD lokomotifleriyle ray üzerinde taşınması.


Kozan HES Projeleri

Haziran 2006 – Devam ediyor. Kozan’daki baraj şantiyeleri Köprü, Menge, Kavşak’a yurt içi tedarikçilerinden yapılan taşımalar.

Copyright © 2013 LSC-INT. Her Hakkı Saklıdır.